ABB | FH204AC-63/0,03 (Residual Current Circuit Breaker) - Диференцијална склопка 4P AC 63A 30mA
Овој модел е Type AC, со номинална струја од 63A и диференцијална чувствителност од 30mA. Наменет е за директна заштита на лица, заштита од индиректен допир и сигурна работа во модуларни распределни табли. FH204AC серијата е instantaneous RCCB изведба според IEC/EN 61008, со DIN rail монтажа и компактен 4-полен формат.
🔑 Клучни карактеристики:
  • 4-полна диференцијална склопка RCCB
  • Type AC residual current protection
  • Номинална струја: 63A
  • Диференцијална чувствителност: 30mA
  • Стандард: IEC/EN 61008
  • Instantaneous operating characteristic
  • DIN rail монтажа
  • Компактна 4-модуларна изведба за трифазни табли
⚙️ Систем и компатибилност:
  • За трифазни AC електро инсталации
  • Работен напон: 230/400 V AC
  • Наменета за заштита од fault current to earth
  • Компатибилна со стандардни модуларни електро ормари
⚙️ Технички карактеристики:
  • Тип: RCCB / Residual Current Circuit Breaker
  • Полови: 4P
  • Type of residual current: AC
  • Номинална струја: 63A
  • Rated residual current: 30mA
  • Rated voltage: 230/400 V AC
  • Rated insulation voltage: 500V
  • Rated impulse withstand voltage: 4kV
  • Rated service short-circuit breaking capacity: 1kA
  • Rated conditional short-circuit current: 10kA
  • Maximum surge current: 0.25kA
  • Rated frequency: 50/60Hz
  • Mounting: DIN rail
  • Dimensions: 70 x 85 x 69 mm
  • Protection degree: IP20
📦 Идеално за:
  • Трифазни станбени електро инсталации
  • Комерцијални распределни табли